Loading...
آمار
  • تعداد کالا: 7742
  • بازدید امروز: 11388
  • بازدید دیروز: 14523
  • بازدید کل: 10262767

به‌روزرسانی MIUI 9 از ماه جولای عرضه خواهد شد

|
به‌روزرسانی MIUI 9 از ماه جولای عرضه خواهد شد
MIUIنام رابط کاربری اختصاصی مورد استفاده در اسمارت‌فون‌های شیائومی است، آخرین نسخه این رابط کاربری با نام MIUI 8 شناخته می‌شود و درحال‌حاضر اکثر مدل‌های این کمپانی از آن استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد نسل آتی این رابط کاربری در ماه جولای عرضه شود. گفته می‌شود به‌روزرسانی MIUI 9 تغییراتی در بخش بصری نداشته، اما چند ویژگی‌ جدید […]

MIUIنام رابط کاربری اختصاصی مورد استفاده در اسمارت‌فون‌های شیائومی است، آخرین نسخه این رابط کاربری با نام MIUI 8 شناخته می‌شود و درحال‌حاضر اکثر مدل‌های این کمپانی از آن استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد نسل آتی این رابط کاربری در ماه جولای عرضه شود. گفته می‌شود به‌روزرسانی MIUI 9 تغییراتی در بخش بصری نداشته، اما چند ویژگی‌ جدید به این رابط کاربری اضافه می‌گردد.

اولین ویژگی مورد انتظار برای به‌روزرسانی MIUI 9، تقسیم صفحه به دو قسمت یا همان حالت split-screen خواهد بود، البته این ویژگی درحال‌حاضر در MIUI 8 نیز موجود است اما در نسل بعدی با اندروید نوقا همراه خواهد شد. دیگر قابلیت این رابط کاربری افزوده شدن حالت تصویر در تصویر است، حضور این ویژگی در MIUI 9 توسط ایمیل‌های ارسالی به توسعه‌دهندگان مشخص شد که اوایل این ماه به بیرون درز پیدا کرد.

هم‌چنین هفته گذشته گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد شیائومی قصد دارد از قابلیت ارسال پیامک زمان‌دار در MIUI 9 صرف نظر کند. دلیل حذف این قابلیت تعداد کم کاربران استفاده کننده از پیامک عنوان شده است، این کمپانی معتقد است با حذف این قسمت می‌توان منابع آزاد شده را برای دیگر قابلیت‌ها استفاده کرد.

گزارش‌هایی که چند ماه پیش در رابطه با این نسخه از MIUI منتشر شدند، نشان می‌دادند در MIUI 9 کاربر می‌تواند برنامه‌های سیستمی را حذف کند، این ویژگی شامل اپلیکیشن‌هایی نظیر ماشین حساب و تقویم نیز می‌شود. از دیگر ویژگی‌های موجود در MIUI 9 قابلیت تصویربرداری از صفحه نمایش خواهد بود که درحال‌حاضر در نسخه توسعه‌دهندگان MIUI 8 هم وجود دارد.

مدل‌های دریافت‌کننده به‌روزرسانی MIUI 9

شیائومی پیش‌تر اعلام کرده بود که زمان تقریبی معرفی MIUI 9 در ماه ژوئن خواهد بود، اما حالا گزارش‌ها حاکی از آن هستند که معرفی این نسل تا ماه جولای به تعویق افتاده است و انتشار آن نیز به‌احتمال قوی از ماه آگوست آغاز خواهد شد. از جمله مدل‌هایی که این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد می‌توان به شیائومی Mi 6، Mi 5C، Mi Mix ، Mi Note 2، ردمی Note 4X، ردمی Note 4، Mi 4C، Mi 4S، Mi 5، Mi 5S، Mi 5S Plus و هم‌چنین تبلت Mi Pad 3 اشاره کرد. قابلیت split-screen در ابتدا تنها برای دستگاه‌هایی عرضه می‌شود که به اندروید 7 مجهز شده‌اند اما پس از مدتی برای دستگاه‌های مجهز به مارشملو نیز عرضه خواهد شد.

نظرات
    برگشت به بالا