Loading...
آمار
 • تعداد کالا: 7682
 • بازدید امروز: 10432
 • بازدید دیروز: 8947
 • بازدید کل: 9649207

جعبه گشایی و بررسی کامل ترازوی هوشمند شیائومی Mi Smart Scale 2

|
جعبه گشایی و بررسی کامل ترازوی هوشمند شیائومی Mi Smart Scale 2
در این پست ترازوی هوشمند شیائومی Mi Smart Scale 2 که چند هفته پیش معرفی شد را بصورت کامل بررسی می کنیم. این ترازو نسبت به نسخه قبلیش بروزتر شده و عمکلردهای بیشتری به آن اضافه شده است. Mi Smart Scale 2 تنها وزن شما را نشان نمی دهد بلکه ترکیب بدنی شما را نشان […]

در این پست ترازوی هوشمند شیائومی Mi Smart Scale 2 که چند هفته پیش معرفی شد را بصورت کامل بررسی می کنیم. این ترازو نسبت به نسخه قبلیش بروزتر شده و عمکلردهای بیشتری به آن اضافه شده است.

Mi Smart Scale 2 تنها وزن شما را نشان نمی دهد بلکه ترکیب بدنی شما را نشان داده و در رسیدن به تناسب اندام دلخواه به شما کمک می کند.

برخی از ویژگی های این ترازوی هوشمند:

جنس: پلاستیک ABS

اندازه : ۳۰۰*۳۰۰*۲۰ میلی متر

وزن: ۱٫۶ کیلوگرم

دمای عملیاتی: ۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد

واحد وزن: کیلوگرم، پوند و جین

محدوده وزن : ۵ تا ۱۵۰ کیلوگرم

واحد افزایش وزن : ۵۰ گرم

منبع تغذیه: ۴ باتری قلمی

ارتباط بی سیم: بلوتوث ۴٫۰

سازگاری با اندروید ۴٫۴ و بالاتر و iOS 8.0 و بالاتر

 

ترازوی هوشمند شیائومی Mi Smart Scale 2

ترازوی هوشمند شیائومی Mi Smart Scale 2

 

یک ترازوی هوشمند چه کار هایی به جز اندازه گیری وزن شما می تواند انجام دهد؟

به طور کلی در بسیاری از ترازوهای هوشمند ، قابلیت هایی مانند تشخیص میزان چربی بدن و شاخص توده بدنی(bmi) که جز موارد مهمتر هستند وجود دارد و همچنین در بعضی از ترازوهای هوشمند می توان به موارد دیگری مثل تشخیص میزان متابولیسم پایه ، توده بدون چربی بدن، توده استخوانی ، آب بدن و … اشاره کرد.

برای اینکه وضعیت جسمی شخصی را بهتر بررسی کنید به یک ترازوی هوشمند که اندازه گیری های بیشتری را انجام می دهد احتیاج دارید.شما با دانستن مقدار این موارد می توانید یک برنامه غذایی و یا ورزشی مناسب برای خود طراحی کنید.

برای راحتی شما این دستگاه با اپلیکیشن Mi Fit سازگار شده است و بعد از نصب اپلیکیشن روی گوشی خود، اپلیکیشن می تواند نتایج اندازه گیری های انجام شده را ثبت کند و نیاز به یادداشت کردن دستی این نتایج نیست ، اپلیکیشن  Mi Fit روزانه اطلاعات شما را ثبت می کند، این برنامه با بلوتوث به ترازوی هوشمند شیائومی وصل می شود و استفاده از اپلیکیشن در کنار ترازو متدها و روش های جدیدی برای مراقبت از بدن و سلامتی تان به شما می دهد. و می توان گفت استفاده از ترازوی هوشمند فقط به شما اطلاعات و آمار و ارقام نمی دهد بلکه روش جدید برای زندگی سالم میدهد.

مفهوم اندازه گیری ها

ترازوی هوشمند Mi Scale 2 اندازه گیری های بدن شما را دقیق و سریع با استفاده از آخرین تکنولوژی محاسبهٔ مقاومت بیوالکتریک (BIA)  آنالیزو بررسی میکند و نتایج را به شما نشان میدهد.این نتایج به شما شاخص دقیقی از سلامت داخلی بدنتان میدهد و در دراز مدت میتواند تاثیر رژیم شما و یا برنامه کاهش وزن شما را نشان دهد و می توانید بفهمید که چه کرده اید . پس اهداف خود را مشخص کنید و از ترازوی هوشمند Mi Scale 2 استفاده کنید تا به تناسب اندام مناسب خود برسید و همچنین سطح سلامت خود را بالاتر ببرید.

شاخص توده بدنی(bmi)

شاخص توده بدنی(bmi)  شاخصی برای مقایسه نسبت وزن به قد می باشد و برای تعیین کمبود وزن و یا زیاد بودن وزن در بزرگسالان استفاده می شود . بیشتر ترازوهای هوشمند توانایی نشان دادن bmi شما را دارند.طبقه بندی های bmi  که در جدول زیر نشان داده شده اند توسط who(سازمان سلامت جهانی)تایید شده اند و این جدول به تفسیرbmi  شما می پردازد.

چربی بدن:

بدن انسان از مواد مختلفی ساخته شده که یکی از آنها چربی می باشد و وجود مقداری چربی در بدن حیاتی می باشد و در بالشتک مفاصل ، حفاظت از اندام های حیاتی ، کمک به تنظیم دمای بدن و ذخیره ویتامین ها نقش دارد همچنین منبع انرژی بدن برای انجام فعالیت ها در زمان کمبود مواد غذایی می باشد.اگرچه ازدیاد و یا کمبود چربی در بدن باعث آسیب رسیدن به سلامتی می شود . اینکه بخواهیم با نگاه کردن در آیینه بفهمیم که چه میزان چربی در بدن ما وجود دارد کار دشواری می باشد.به دست آوردن درصد چربی بدن اطلاع دقیق تری درباره تناسب اندام به ما می دهد تا اینکه بخواهیم از وزن استفاده کنیم. زمانی که شما در حال کاهش وزن هستید ممکن است ماهیچه ها بیشتر از چربی در بدنتان از بین برود و شما هنوز درصد زیادی چربی داشته باشید اما ترازو وزن مناسب را نشان دهد.

توده عضلانی:

طبق تحقیقات دانشکده طب ورزشی آمریکا (ASCM) در سنین ۲۰ تا ۹۰ سالگی ممکن است حجم ماهیچه های بدن تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کند.و اگر شما کاری برای جایگزینی آن نکنید حجم ماهیچه ها کم میشود و به جای آن چربی در بدن زیاد می شود.همچنین مهم است که درصد توده عضلانی بدن خود را در زمان کاهش وزن بدانید.در حالت استراحت بدن شما ۱۱۰ کالری اضافه در بدن را به ازای هر کیلوگرم ماهیچه که به دست می آورید می سوزاند .

افزایش حجم ماهیچه می تواند نتایج زیر را داشته باشد:

 • جلوگیری از کاهش استحکام بدن، چگالی استخوان و حجم ماهیچه با افزایش سن
 • حفظ انعطاف مفاصل
 • کمک به کاهش وزن با یک برنامه غذایی سالم

فرم بدن

با ارزیابی نسبت ماهیچه به چربی بدن میتوان فرم و حالت بدن را در یکی از دسته های زیر که در شکل نمایش داده شده است قرار داد.زمانی که میزان فعالیت شما تغییر میکند نسبت بین چربی بدن و ماهیچه ها نیز به تدریج تغییر میکند که روی فرم بدن شما تاثیر میگذارد .

درصد چربی بدن

دانستن درصد چربی بدن زمانی که میخواهید میزان سلامت خود را بررسی کنید بسیار ضروری می باشد.وزن شما به دو قسمت تقسیم می شود :جرم چربی و جرم بقیه مواد.شما به چربی برای گرم نگه داشتن بدن ، حفاظت از اندام ها و مفاصل نیاز دارید. هرچند زیاد بودن یا کم بودن چربی سلامتی را به خطر می اندازد.اگر درصد چربی بدن شما بسیار کم باشد مقاومت بدن شما در برابر بیماری ها بسیار کم می باشد همچنین سطح انرژی بدن شما پایین می آید و شما در خطر از دست دادن سلامت خود قرار می گیرید.و اگر درصد چربی بدن شما بسیار زیاد باشد شما به  احتمال زیاد در معرض ابتلا به دیابت و سایر بیماری ها قرار میگیرید .از این رو بسیار مهم است که شما درصد چربی بدن خود را اندازه بگیرید و سعی کنید میزان آن را  در محدوده سالم نگه دارید.

آب بدن:

آب مهترین جز وزن بدن می باشد.به طوری که نیمی از وزن شما را آب تشکیل می دهد همچنین دو سوم بدن شما (عمدتا ماهیچه ها)از آب تشکیل شده است.همچنین آب چندین عمل مهم و حیاتی را در بدن انجام می دهد.تمام سلول های بدن چه در پوست ،غدد ، ماهیچه ، مغز یا هر جای دیگری که باشد تنها در صورتی میتواند به درستی کار کند که به میزان کافی آب داشته باشند.آب همچنین نقشی اساسی در تنظیم دمای بدن دارد به ویژه به وسیله عرق کردن.بدن شما می تواند وزن و میزان چربی مناسبی داشته باشد اما اگرمیزان آبی که از بدن خارج میشود  کم باشد می تواند برای بدن خطرناک باشد .

نکته برای آنهایی که ورزشکار هستند:این را به یاد داشته باشید که ورزشکاران ممکن است میزان چربی کمی در بدن داشته باشند و میزان آب در بدن آنها با توجه به نوع فعالیت و ورزشی که انها انجام می دهند بالاترآنچه که هست نشان داده شود.نتایج اندازه گیری آب بدن می تواند توسط میزان چربی و ماهیچه بدن تحت تاثیر قرار بگیرد برای مثال اگر میزان چربی بدن بالا باشد و یا میزان ماهیچه های بدن پایین باشد نتایج میزان آب بدن پایین تر از چیزی که هست نشان داده مش شود.مهم است که به یاد داشته باشید که اندازه گیری میزان وزن ، چربی بدن و آب بدن فقط ابزاری هستند که شما از آنها برای رسیدن به یک زندگی مناسب استفاده می کنید.

جدول درصد آب بدن در زیر فقط برای راهنمایی شما منتشر شده . شما باید برای شروع ورزش و یا رژیم خاص حتما با پزشک خود مشورت کنید

متابولیسم پایه

اندازه متابولیسم پایه شما یک تخمین از انرژی (اندازه گیری کالری) مصرفی بدن شما درزمان استراحت، برای حفظ عملکرد طبیعی بدنتان است .این میزان انژی حدود ۶۰-۷۰ درصد کالری است که بدن شما در روز می سوزاند و شامل ضربان قلب ،تنفس و تنظیم دمای بدن شما میشود.اندازه متابولیسم پایه تحت تأثیر تعدادی از عوامل از جمله سن،وزن،قد،رژیم غذایی و برنامه ورزشی است .

سطح چربی احشایی

یک شکم متناسب با بدن منجر به یک زندگی سالم می شود. هنگامی که چربی بدن خود را در اطراف شکم اندازه میگیرید، شما در واقع چربی احشایی را اندازه گرفته اید. این چربی  ارگان های شکمی شما را احاطه کرده است.داشتن مقداری چربی احشایی  در بدن طبیعی است ؛ با این حال، زیاد بودن چربی احشایی می تواند باعث مشکلات جدی سلامتی شود.

ر مقایسه با چربی “معمولی”، چربی احشایی در سطح عمیق تری ذخیره می شود. چربی احشایی در اطراف ارگان های مهم مانند کبد، لوزالمعده و کلیه شما قرار دارد. چربی احشایی وجود مقداری فاصله بین هر عضو را تضمین می کند.وقتی چربی احشایی فضایی بیش از حد بین اندام ایجاد می کند این فضای اضافی می تواند به افزایش فشار خون منجر شود و خطر حملات قلبی  را افزایش می دهد.چربی احشایی برهورمون آدیپونکتین که وظیفه  تنظیم چربی بدن را دارد ، تاثیر می گذارد و چربی احشایی مانع عملکرد آدیپونکتین میشوددر نتیجه بدن شما مقدار چربی بیشتری نسبت به نیاز بدنتان تولید میکند. همچنین اگر میزان چربی احشایی بالا باشد می تواند روی انسولین و کارکرد آن تاثیر بگذارد. و منجر به دیابت نوع ۲ میشود.

توده استخوانی

استخوان یک بافت زنده و در حال رشد است. در دوران جوانی، زمانی که استخوانها می شکنند بدن شما بافت استخوان جدید را سریع ترایجاد میکند. در زمان بزرگسالی ، توده استخوانی در اوج خود است. پس از آن، از دست دادن استخوان نسبت به رشد استخوان شروع به سبقت گرفتن می کند،و توده استخوانی کاهش می یابد. اما این یک فرایند طولانی و بسیار کند است که می از طریق رژیم غذایی غنی از کلسیم و ورزش بسیار کندتر  باشد.

چه کسانی باید بر توده استخوانی خود نظارت داشته باشند ؟

اکثر مردم نیاز به بررسی توده استخوانی خود ندارند، اما گروهای خاصی مانند زنان یائسه، مردان و زنان مبتلا به بیماری های خاص، و هر کسی که داروهایی که بافت استخوانی  را تحت تاثیر قرار می دهد مصرف می کند باید حتما توده استخوانی خود را بررسی کنند.

 

چرا باید توده استخوانی خود را اندازه گیری کنم؟

اندازه گیری تغییرات در توده استخوانی  در طول چندین سال برای حفظ سلامت استخوان مهم است. و برای حفظ آن ورزش کنید و رژیم غذایی پر کلسیم داشته باشید.

وزن بدن

ساده ترین کاری که می توان با استفاده از این ترازوی هوشمند انجام داد اندازه گیری دقیق وزن شما می باشد.

به کم کردن وزن فکر نکنید!!!

اگر شما در مورد تمایلتان به تغییر فرم بدن خود جدی هستید باید از فکر کردن در مورد وزن خود خودداری کنید و تمرکز خو را روی ترکیب بدنتان قرار دهید، برای ایجاد یک تغییر واقعی نیاز به یک رویکرد جدید است.

مواردی که شما باید بدانید

بدن شما به طور عمده از عضله، چربی و آب تشکیل شده است. وقتی شما زیاد ورزش می کنید و یا شروع به رژیم غذایی می کنید، ترکیب بدنتان تغییر خواهد کرد، حتی اگر وزنتان ثابت بماند. به این دلایل:

 • به میزانی که ورزش شما بیشتر شود باعث افزایش توده های عضلانی و کاهش چربی می شود.حتی ممکن است در یک زمان خاص وزن شما به دلیل افزایش حجم عضلات زیاد شود .
 • رژیم غذایی کم کالری ممکن است باعث ایجاد حالت “گرسنگی شدید” در شما شود. در این حالت بدن شما متابولیسم بدن را کند کرده و سعی می کند بیشتر کالری وارد شده به بدن را به صورت چربی به عنوان منبع انرژی ذخیره کند.در این زمان شما لاغر می شوید اما چربی بدنتان زیادتر میشود
 • تعمیر سریع،رژیم لاغری سریع ممکن است باعث کاهش وزن شود اما این کاهش وزن بیشتر با از دست دادن آب بدن و بافت های عضلانی سالم انجام می شود.

بسیاری از ما رویای داشتن یک اندام مناسب را در سر داریم. اما این رویا معمولا دوام چندانی ندارد. ما به راحتی ممکن است بعد از چند هفته یا چند ماه تسلیم شویم. و به عادت های روزمره خود که خوردن تنقلات ناسالم، نوشابه و یا ورزش کم است،برگردیم.

ما به کسی و یا وسیله ای برای اینکه به ما  یادآوری کند نیازداریم .ترازوی هوشمند می تواند آن وسیله باشد و به ما یادآوری کند و در ادامه راه و ماندن در مسیر کمک کند . برای  تناسب اندام خود زمانی را مشخص کنید و راهی را برای ایجاد انگیزه و ادامه راه پیدا کنید.

اپلیکیشن اندروید mi fit

این اپلیکیشن یک برنامه‌ی جامع برای ابعاد مختلف سلامتی است و امکانات جالبی در اختیارتان قرار می‌دهد.
برای استفاده از نرم‌افزار Mi Fit باید یک حساب کاربری شیائومی داشته باشید. برای ساختن حساب کاربری شیائومی، آموزش موجود در این لینک را مطالعه کنید.
پس از اتصال به اینترنت و ورود اطلاعات حساب کاربری، وارد صفحه اصلی نرم‌افزار خواهید شد. در صفحه اصلی، سه زبانه وجود دارد: Status، Activities و Profile.
در زبانه‌ی Profile، اطلاعات حساب کاربری و قسمت تنظیمات نرم‌افزار، تعداد گام‌ها، میزان مسافت طی‌شده، و اهداف دست‌یافته‌شده قابل مشاهده است.
با لمس گزینه‌ی Add device می‌توانید دستبندهای سلامتی شیائومی، ساعت Amazfit، ترازوها و کفش هوشمند شیائومی را راه‌اندازی کنید. پس از راه‌اندازی هرکدام، نام آن دستگاه، بالای گزینه‌ی Add device قرار می‌گیرد و می‌توانید با لمس آن، به تنظیمات مربوط به دیوایس دست پیدا کنید.
در همین زبانه گزینه‌ی Settings وجود دارد، با لمس آن وارد قسمت تنظیمات می‌شوید. در قسمت Units می‌توانید واحدهای وزن و مسافت را تعیین کنید.
با بازگشت به صفحه اصلی نرم‌افزار، زبانه‌ی Activities را لمس می‌کنیم. در این قسمت می‌توانیم داده‌های سلامتی مربوط به فعالیت‌هایی نظیر دوچرخه‌سواری، تردمیل، دو و قدم زدن را مشاهده کنیم.
در زبانه‌ی Status، مسافت طی‌شده و میزان کالری مصرف‌شده را مشاهده می‌کنیم. این اطلاعات از دستبند سلامتی گرفته شده است. با لمس این گزینه، اطلاعات با جزئیات بیشتری نمایش داده می‌شود.
کمی پایین‌تر، اطلاعات مربوط به کیفیت خوابتان در دسترس است.
کمی پایین‌تر از آن، داده‌های مربوط به وزن در دسترس است. با لمس آن، می‌توانید دیتای گرفته‌شده از ترازوی شیائومی را مشاهده کنید. اگر ترازوی نسخه ۲ شیائومی را به اپلیکیشن متصل کرده باشید، می‌توانید اطلاعاتی نظیر وزن، شاخص جرمی بدن (BMI)، جرم عضلات، جرم استخوان‌ها، میزان چربی بدن، میزان چربی شکم، میزان آب بدن، متابولیسم پایه، فرم بدن و امتیاز بدن را مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا